Aranżujesz kuchnię w stylu vintage? A może – dysponujesz pomieszczeniem wyposażonym wyłącznie w kuchenkę gazową albo świadomie rezygnujesz z innowacji? Nawet w takiej sytuacji kompletowanie akcesoriów nie musi być trudne! Nie wiesz, jaki czajnik na gaz będzie najlepszy? Czytaj dalej i koniecznie sprawdź, co musisz wiedzieć – zwłaszcza że czajnik czajnikowi nierówny, a nieprzemyślany wybór może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. 

 

Czajnik na gaz – dlaczego warto po niego sięgnąć?

Wielu właścicieli domów i mieszkań wciąż dysponuje tradycyjną kuchenką gazową. W związku z tym nierzadko pojawia się pytanie, jaki czajnik na gaz wybrać i czy rzeczywiście warto właśnie na taki wariant się zdecydować. 

Okazuje się, że tradycyjny czajnik ma mnóstwo zalet. Wśród najważniejszych należy jednak wymienić dwie:

niskie koszty eksploatacji. Nie mamy wątpliwości – korzystanie z czajnika na gaz wiąże się ze znacznie niższymi kosztami eksploatacji. Wynika to przede wszystkim z różnic pomiędzy cenami energii elektrycznej, a cenami gazu. 

– zajmuje niewiele miejsca. Czajnik na gaz, w przeciwieństwie do czajnika elektrycznego, możesz swobodnie schować. Takie rozwiązanie docenią zwłaszcza właściciele kuchni o niewielkim metrażu, a także – salonu z aneksem kuchennym. 

Co ciekawe, tradycyjne czajniki wyróżniają się niebanalnym i zróżnicowanym designem, ciekawą kolorystyką i szczegółami, dzięki którym możesz znaleźć model doskonale dopasowany do stylistyki wnętrza. Jeśli akcesorium ma okazać się trafioną inwestycją, musisz nie tylko poświęcić czas, ale także – dysponować odpowiednią wiedzą. Zatem, jaki czajnik na gaz będzie najlepszy i na co warto zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

 

Jaki czajnik na gaz wybrać? Zwróć uwagę na te parametry

Wielu właścicieli domów i mieszkań stara się, by aranżacja kolejnych pomieszczeń była maksymalnie spójna. Nie inaczej jest w przypadku kompletowania wyposażenia kuchennego, w tym również – czajnika. Zastanawiasz się, czym się kierować, wybierając model dla siebie? Przede wszystkim – materiałem, z jakiego został wykonany. Niemniej – design i estetyka wykonania również nie są bez znaczenia. Czajnik możesz dopasować pod kolor kuchni lub kuchenki, warto także zwrócić uwagę na szczegóły, które podkreślą jego charakter. Co powinno szczególnie zwrócić Twoją uwagę? 

 

Pojemność czajnika 

Wybór tradycyjnego czajnika warto rozpocząć od określenia indywidualnych preferencji. Zanim sięgniesz po konkretny model, musisz zdecydować, ile wody (maksymalnie) jednorazowo chcesz zagotować. Podejmując decyzję, weź zatem pod uwagę ilość domowników, jednocześnie jednak pamiętaj, że im większy czajnik wybierzesz, tym po napełnieniu będzie cięższy. Co więcej – duża ilość wody będzie się odpowiednio dłużej gotowała. 

W naszej ofercie znajdziesz czajniki na gaz o pojemności od 1,5 do 3 litrów. Zapoznaj się z poszczególnymi wariantami i zdecyduj, który z nich sprawdzi się w Twojej kuchni. 

 

Konstrukcja czajnika na gaz

Tradycyjne czajniki bez wątpienia zachwycają designem. Warto jednak pamiętać, że konstrukcja i sposób wykończenia czajnika wpływają na komfort jego użytkowania. Zanim zdecydujesz się na model z wymyślną rączką albo odczepianym gwizdkiem, zastanów się, czy takie szczegóły nie będą przyczyną dyskomfortu i frustracji na co dzień. Być może warto sięgnąć po czajnik na gaz, cechujący się minimalistyczną konstrukcją i praktycznymi rozwiązaniami, na przykład – gwizdkiem podnoszonym za pomocą przycisku? 

 

Design i stylistyka

Nie wiesz, jaki czajnik na gaz będzie odpowiedni do Twojej kuchni? Jeśli zależy Ci na spójności aranżacji i dodatków, wybierając idealny czajnik, kieruj się przede wszystkim stylistyką wnętrza. W pomieszczeniach retro, vintage i klasycznych doskonale sprawdzi się czajnik RETRO marki AMBITION, ciekawym rozwiązaniem okaże się także model ELEGANCE z kolekcji Hoffner. Szukasz nowoczesnych dodatków? W kuchni loftowej doskonale będzie prezentował się czajnik GOLF (AMBITION), a minimalistycznej – model DIAMOND (również marki AMBITION). 

 

Materiał z jakiego został wykonany czajnik 

Okazuje się, że największe znaczenie przy podejmowaniu decyzji, jaki czajnik na gaz wybrać, ma rodzaj materiału, z jakiego ten został wykonany. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wykorzystane tworzywo ma bezpośredni wpływ na zdrowie użytkowników. Które powszechnie uważa się za najzdrowsze, a którego warto unikać?

Za najlepsze czajniki na gaz uważa się modele wykonane ze stali nierdzewnej i emalii. Takie modele znajdziesz w naszej ofercie. Należą do nich między innymi wspomniany wcześniej model RETRO, a także – Hoffner ELEGANCE oraz HF-3965. 

 

Jaki czajnik na gaz? Najlepiej – maksymalnie komfortowy!

Tradycyjne czajniki, wbrew pozorom nie są ani niefunkcjonalne, ani niekomfortowe w codziennym użytkowaniu. Okazuje się, że takie modele zostały wyposażone w szereg udogodnień. Do najczęściej spotykanych i najchętniej wybieranych, należą:

– gwizdek podnoszony za pomocą dedykowanego przycisku;

– nieskomplikowany system otwierania wlewu i łatwe napełnianie; 

– możliwość długotrwałego utrzymywania temperatury zagotowanej wody;

– ergonomiczny i nienagrzewający się uchwyt; 

– możliwość mycia w zmywarce; 

– możliwość wykorzystania czajnika na wszystkich rodzajach kuchenek. 

Dobry czajnik na gaz powinien być estetyczny, bezpieczny i łatwy w czyszczeniu. Istotne jest również odpowiednio grube dno. 

 

Gdzie szukać idealnego czajnika na gaz? 

Powyższe rozwiązania znajdziesz w modelach zgromadzonych w naszym asortymencie. Przygotowaliśmy propozycje znanych i cenionych marek, dodatkowo utrzymane w różnej stylistyce. Spośród dostępnych modeli możesz wybrać warianty retro i vintage, a także – nowoczesne, minimalistyczne i loftowe. Nie ma znaczenia, jaki czajnik na gaz znajdzie się w Twojej kuchni – każdy z nich jest bezpieczny, funkcjonalny i komfortowy.